Kutatás-fejlesztéssel, nukleáris törvényszéki analitikával, nukleáris méréstechnikával foglalkozó MTA Energiatudományi Kutatóközpont, Sugárbiztonsági Laboratóriuma
Fizikus kutatói pozícióba alkalmazottat keres.

Munkavégzés helye:
Budapest, XII. kerület

A pozíciót ellátó személy alapvető feladatai:

  • Gamma-spektrometriás mérések
  • Neutronmérési technikák alkalmazása
  • Kutatás-fejlesztés nukleáris méréstechnika és gamma-spektrometria terén
  • Nukleáris anyagok karakterizálása, törvényszéki elemzése

Az ideális jelentkező az alább felsorolt tulajdonságokkal bír:

  • fizikus MSc vagy PhD diploma
  • 1-3 év szakmai tapasztalat
  • előnyt jelentenek magasabb szintű informatikai (programozói) ismeretek
  • minimum középfokú angol nyelvtudás
  • személyes tulajdonságok:
    • kutatói elkötelezettség
    • talpraesett
    • agilis, lelkes
    • csapatban is jól tud együttműködni
    • barátságos

Az alkalmazás formája:

  • 4 hónap sikeres próbaidőt követően évente újuló szerződés
  • teljes munkaidő

Fizetés illetve az alkalmazó kínálta előnyök:

  • a közalkalmazotti bértábla szerint
    + egészségügyi pótlék
    + étkezési támogatás
    + éves jutalom
    + levelező PhD hallgatói költségek fedezése
    + havi mobil keret
    + a jelentkező egy nemzetközileg elismert, Magyarországon egyedülálló, dinamikusan fejlődő csapat tagjává válhat

Jelentkezési határidő:

ASAP, legkésőbb 2014-08-30
Jelentkezni:

A felhívás a Dr. Bubo Science Job terjesztésében jelent meg! Pályázni e-mail-ben lehet a következő e-mail címen:

dr.bubo.sciencejob@gmail.com  – A levél tárgyában kérjük megjelölni: MTA EK-fizikus-2014.

A jelentkezéshez kérjük csatolni az alábbi dokumentumokat:

  • magyar nyelvű önéletrajz,
  • angol nyelvű önéletrajz,
  • magyar nyelvű kísérőlevél,
  • szakirányú végzettséget és nyelvtudást igazoló dokumentumok.

A Sugárbiztonsági Laboratórium (SBL) kutatási, kutatás-fejlesztési tevékenysége:
az ún. nukleáris védettségbe (Nuclear Security) csoportosul, ami magában foglalja a nukleáris törvényszéki analitikában (Nuclear Forensic) betöltött tevékenységet: nemzetközileg elismert kutatási és fejlesztési munkát, valamint oktatási és szakértői feladatokat. Tevékenységünket és annak jövőjét a terrorizmus veszélyének, fenyegetettségének növekvő mivolta indokolja, amivel együtt az illegálisan csempészett nukleáris és egyéb radioaktív anyagok mennyisége és azok lehetséges detektálása is egyre nagyobb jelentőségre tesz szert. Az ezen a területen folyatott munka (az esetleges terrorcselekmények megelőzése, valamint a már kialakult helyzetek kezelésére irányuló fejlesztések) mindenképpen szükséges. Négy fő csoportunk: az Országos Izotópnyilvántartás vezetése, dozimetriai kutatások, tömegspektrometriához, valamint a gamma-spektrometriához kapcsolódó kutatások. Hozzánk kapcsolódóan található meg az MTA EK-ban az ország egyetlen, Nemzeti Nukleáris Törvényszéki Laboratóriuma. Fő partnereink többek között az Országos Atomenergia Hivatal, Paksi Atomerőmű Zrt., Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, Francia Atomenergia Hivatal és az EU JRC intézetek.